Sparker TCIP4

 Induktivní laditelné zapalování pro motocykly

TCIP4 standard TCIP4 full

Zapalování SPARKER TCIP4 je tzv. induktivní (bateriové, tranzistorové, TCI) zapalování s regulací předstihu. Tento typ zapalování (TCI) bývá použit u většiny víceválcových silničních motocyklů. Zapalování SPARKER TCIP4 obsahuje nastavení pro mnoho konkrétních motocyklů. Je možno ho snadno namontovat na prakticky jakýkoli karburátorový motocykl s pevným palubním napětím 12 V. Jako příklad lze uvést motocykly VFR, CBR, GSX, VS, XTZ, FJ, LTD, ZX……. Pokud snímací systém zákazníkova motocyklu neodpovídá některému z nabízených v ovládacím software, je možné ho vytvořit pomocí speciálního nastavení zapalování.

Zapalování SPARKER TCIP4 je vybaveno dvěma vstupy pro snímače polohy klikové hřídele, dvěma spínacími vstupy na nichž lze volit funkci (např. blokování, clutch master, startovací omezovač ...), vstupem pro snímač polohy škrtící klapky, otáčkoměrným výstupem, dvěma výstupy na nichž lze volit funkci (palivová pumpa, kontrolka řazení ...). Vstup pro snímač polohy škrtící klapky a mapu předstihu lze nakonfigurovat pro snímač tlaku v sání (např. pro použití na přeplňovaném motoru).

Zapalování SPARKER TCIP4 se vyrábí v několika variantách, zejména vzhledem k použitému snímacímu systému polohy motoru a vzhledem k použitým zapalovacím cívkám

Zapalování je plně programovatelné z PC pomocí software. Software obsahuje nastavitelnou předstihovou mapu nebo křivku, nastavení blokátoru, omezovače otáček, serva ...

Nastavovací software je zde: TCIP4.exe (verze 96).

Starší software je zde: TCIP4.exe (verze 88).

Ještě starší software je zde: TCIP4.exe (verze 80).

Ještě starší software je zde: TCIP4.exe (verze 75).

Zapalování je zalito zalévací hmotou v plastové krabičce s rozměry 85 x 67 x 26 mm. Součástí dodávky je protikus připojovacího konektoru. Ve většině případů lze při aplikaci na konkrétní motocykl vyrobit přechodový svazek na originální konektory. Pro zájemce o vlastní montáž máme připraveny podrobné montážní návody.

Podrobný popis verze 96 (pdf)

Podrobný popis verze 88 (pdf)

Podrobný popis verze 80 (pdf)

Podrobný popis verze 75 (pdf)

Nabízíme odbornou montáž v našem servise.