Sparker Racing 3Programovatelná jednotka řízení zapalování pro závodní účely.

Racing 3

SPARKER RACING 3 je jednotka řízení zapalování pro motocyklové silniční sporty (závody silničních motocyklů, sprint) a pro autocross ve třídě s motocyklovými motory. Princip zapalování je induktivní. Jednotka je programovatelná pomocí počítače. Součástí zapalování je nastavovací program RACING 3.EXE pro PC, sloužící k nastavení požadovaných hodnot předstihu a periferních funkcí.

Zapalování SPARKER TCIP4 obsahuje nastavení pro mnoho konkrétních motocyklů. Je možno ho snadno namontovat na prakticky jakýkoli karburátorový motocykl s pevným palubním napětím 12 V. Jako příklad lze uvést motocykly VFR, CBR, GSX, VS, XTZ, FJ, LTD, ZX……. Pokud snímací systém zákazníkova motocyklu neodpovídá některému z nabízených v oládacím software, je možné ho vytvořit pomocí speciálního nastavení zapalování.

Zapalování je plně laditelné z hlediska timingu zápalu. Obsahuje laditelnou mapu předstihu v závislosti na otáčkách a poloze škrtící klapky.

Zapalování obsahuje vnějším potenciometrem nastavitelný startovací omezovač. Nastavitelná kontrolka řazení slouží k signalizaci dosažení a překročení optimálních řadících otáček. Blokátor slouží k možnému zablokování zapalování (např. bezpečnostní vypínač). Nastavitelný clutch master slouží pro odpínání zapalování během řazení. Jednotka obsahuje kontroler pro dávkování N2O a na požádání může obsahovat kontroler serva (např. výfuková přívěra).

Zapalování je zalito zalévací hmotou v plastové krabičce s rozměry 85 x 67 x 26 mm. Součástí dodávky je protikus připojovacího konektoru. Pokud je to v našich silách (rozuměj pokud pro to máme podklady a materiál) lze při aplikaci na konkrétní motocykl vyrobit přechodový svazek na originální konektory.


Podrobný popis stará verze v48 (pdf)

Podrobný popis aktuální verze v104 (pdf)